Obecne zapisy nowej ustawy o transporcie drogowym który po pozytywnym głosowaniu w Sejmie trafił do Senatu są kontrowersyjne i w ocenie zarówno organizacji środowiskowych jak również wielu klubów parlamentarnych nie dadzą gwarancji bezpieczeństwa pasażerom korzystającym z przejazdów na aplikację.
Poprawki zostały zgłoszone do Senatu dotyczące koniecznych zmian w ustawie o transporcie drogowym. Czy zmienią one bieg sprawy i zapewnią bezpieczeństwo pasażerom?
Jednakże pamiętać należy, że zgłoszenie poprawek do projektu ustawy jest częścią procesu legislacyjnego. Oczywiście ma to na celu dopracowanie treści ustawy, w celu poprawy jej jakości i dostosowania jej do potrzeb społecznych i zawodowych.
Senat może dokonać zmian w projekcie ustawy, a następnie odesłać ją do Sejmu do ponownego głosowania. Istnieje również możliwość negocjacji i kompromisu między obiema izbami parlamentu.
Ostateczna decyzja należy jednak do Sejmu, który podejmie decyzję o ewentualnym przyjęciu lub odrzuceniu poprawek i ostatecznej treści ustawy.
Wiele nasuwa się pytań w procesie legislacyjnym:
- Czy bezpieczeństwo pasażerów naprawdę wzrośnie dzięki nowym zapisom w ustawie o transporcie drogowym?
- Czy nowe przepisy wprowadzone w ustawie o transporcie drogowym zagrożą egzystencji drobnych przedsiębiorców w branży taksówkarskiej?
- Czy wymóg centralnego rejestru przeprowadzonych badań psychologicznych kierowców taksówek to wystarczające rozwiązanie?
- Czy kontrowersyjny zapis o zaświadczeniu o niekaralności zapewni bezpieczeństwo pasażerów korzystających z aplikacyjnych przewozów?
- Czy brak znajomość języka polskiego, to zagrożenie dla pasażerów i wszystkich użytkowników ruchu drogowego?
Proces legislacyjny w Senacie możecie śledzić na stronie:
0 komentarzy