W ostatnim czasie środowisko warszawskich taksówkarzy nagrali spot reklamujący bezpieczną taksówkę i bezpieczny przejazd.

„Świadomość-2” to spot który jest odzewem taksówkarzy na nieudolny, kontrowersyjny, wręcz kuriozalny  reklamujący przewozy aplikacyjne, nie mający nic wspólnego z bezpieczeństwem pasażerów  spot nakręcony przez Stołeczną Policję w ramach kampanii
„Świadomość”.
https://www.youtube.com/watch?v=y0xLxpfH0-w

kampania świadomość-2 to klucz do bezpieczeństwa pasażerów w taksówce

Kontynuując kampanię „Świadomość-2” cała Polska będzie miała możliwość dołączenia do niej już niebawem.
Naklejki na tylną szybę naszych taksówek w formacie 95cm x 35cm już są przygotowane do druku. Wkrótce będzie możliwość okleić tradycyjne, legalne taksówki wskazując zarówno politykom odpowiedzialnym za zmiany w ustawie, jak i całemu społeczeństwu,  gdzie faktycznie pasażer będzie bezpieczny.

Chcemy pokazać się na ulicach całej Polski z wizerunkiem „BEZPIECZNA TAKSÓWKA”. Zachęcamy wszystkie polskie korporacje i wszystkich legalnych taksówkarzy z całej Polski do uczestnictwa w kampanii „Świadomość-2”

Jak zapewne wiecie cały czas trwają prace nad zmianami w ustawie o Transporcie Drogowym dotyczące odpłatnego przewozu osób taksówką.
Jednym z celów zmian jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów i wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Jako strona społeczna cały czas staramy się uświadamiać zarówno polityków odpowiedzialnych za treść ustawy, jak również posłów i senatorów na doprecyzowanie przepisów z wyraźnym rozgraniczeniem przewozów aplikacyjnych od tradycyjnej licencjonowanej taksówki.

W pierwszej połowie kwietnia jest przewidziane  posiedzenie Sejmowej Komisji Infrastruktury na której będą głosowane poprawki do rządowego projektu ustawy  – druk 3049 który w proponowanych zapisach jest nie do przyjęcia i nie zapewnia bezpieczeństwa pasażerom.

Jako strona społeczna będziemy czynnie uczestniczyć w Sejmowej Komisji Infrastruktury i dołożymy wszelkich starań aby nasze uwagi i propozycje zmian zostały uwzględnione w projekcie.

Wnioskujemy między innymi o:

  • Zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia kandydata na kierowcę taksówki
  • Zaświadczenie o zdanym egzaminie z języka polskiego na minimum poziomie A2
  • Rozdzielenie weryfikacji w czasie rzeczywistym poprzez zdjęcie w aplikacji pomiędzy kierowców korzystających z aplikacji mobilnych do zamawiania i rozliczania przejazdu, a tradycyjną taksówką w której naliczeniem opłaty za przejazd jest wskazanie taksometru.
  • Przeprowadzenie badań psychologicznym tylko i wyłącznie w języku polskim co wykluczy udział tłumacza w wywiadzie który musi przeprowadzić lekarz psycholog z kandydatem na kierowcę taksówki.
  • W przypadku kierowcy prowadzącego taksówkę osobową wymóg posiada prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat
  • Weryfikację kierowcy bezpośrednio wykonującego usługę przez przedsiębiorcę prowadzącego pośrednictwo przy przewozie osób w trybie osobistego stawiennictwa.
  • Przywrócenie możliwości Radom Gminy decyzji o  wprowadzeniu szkolenia zakończonego egzaminem ze znajomości topografii miasta, znajomości przepisów prawa miejscowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

#jeszczetaxiniezginela #bubellexuber #swiadomosc2 #kampaniaswiadomosc #bezpiecznataksowka

Na dzień dzisiejszy do Kampanii dołączyli:


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *